Kurtki damskie i męskie - Porady i modne stylizacje

Rodzaje kurtek męskich

Rodzaje kurtek męskich
zimowe kurtki męskie
zimowe kurtki męskie

Wraz z początkiem okresu jesienno – zimowego szczególnym zainteresowaniem wśród mężczyzn zaczyna cieszyć się odzież wierzchnia – i to zarówno płaszcze czy zimowe kurtki męskie, jak i ich lżejsze odpowiedniki. I trudno się temu dziwić, gdyż kurtka to taki element męskiej garderoby, którego nie może zabraknąć w szafie żadnego mężczyzny. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest posiadanie co najmniej kilku modeli, które można nosić w zależności od pogody, okazji czy konkretnego stroju. Wybór kurtek męskich jest tak duży, iż czasami trudno zdecydować się na konkretny zakup. Na szczęście istnieje kilka uniwersalnych modeli, które sprawdzają się bez względu na obowiązujące trendy w modzie męskiej. Co je łączy? Ponadczasowy styl.

Kurtki męskie pikowane

kurtka męska przejściowa
kurtka męska przejściowa

Kurtki męskie pikowane – zwane także Husky – wywodzą się ze stylu brytyjskiego. I chociaż wielu osobom wciąż kojarzą się głównie z polowaniem i jazdą konną, to jedno nie ulega wątpliwości – już wiele lat temu weszły one do kanonu mody miejskiej. Kurtka Husky charakteryzuje się dość prostym i szerokim fasonem, rozcięciami po bokach (przypominającymi krój marynarki) oraz pikowanymi skośnymi kwadratami. Ten rodzaj okrycia wierzchniego to typowa kurtka męska przejściowa, która doskonale sprawdzi się jesienią i w cieplejsze zimowe dni.

Kurtka polowa

Kurtka polowa została stworzona w 1965 roku, a jej pierwszym odbiorcą było amerykańskie wojsko. Dzisiaj to jeden z najpopularniejszych wzorów

Kurtki męskie pikowane
Kurtki męskie pikowane

wykorzystywanych w modelach kurtek codziennych. Kurtka polowa charakteryzuje się kołnierzem w formie stójki i czterema dużymi kieszeniami zlokalizowanymi na przodzie. Do popularyzacji tego modelu przyczyniło się amerykańskie kino, w którym bohaterowie często nosili ten rodzaj kurtki.

;Pilotka

Pilotka (zwana także bomber jacket) to typowa kurtka męska przejściowa, która jest uszyta z matowej skóry. Podobnie jak w przypadku kurtki polowej tutaj także pierwowzorem była kurtka przeznaczona dla wojska – w tym przypadku dla amerykańskich pilotów. Skórzana pilotka to odwieczny symbol buntownika, który został spopularyzowany przez kultowe produkcje filmowe. Dzisiaj pilotka to podstawa stylu casualowego.

Kurtka woskowana

Kurtka woskowana (zwana olejakiem) to najbardziej znana wizytówka brytyjskiej marki Barbour, która produkuje ją od niemal 100 lat. Ten fason jest szczególnie popularny wśród wyższych sfer – noszą go nie tylko znane osobistości ze świata polityki czy biznesu, ale także przedstawiciele brytyjskiej rodziny królewskiej. Wśród charakterystycznych cech kurtki woskowanej można wymienić mosiężne nity i zatrzaski, suwaki z dużymi zębami, duże kieszenie zewnętrze, podszewkę w kratkę i sztruksowy kołnierz. Olejak to model niezwykle uniwersalny – pasuje zarówno na polowanie, jak i do garnituru. Ogromną zaletą kurtki woskowanej jest jej trwałość. Przy odpowiednim czyszczeniu i serwisowaniu może posłużyć właścicielowi nawet kilkadziesiąt lat.

Parka

Parki to typowe zimowe kurtki męskie, które sprawdzą się przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Są ciepłe i doskonale chronią przed wiatrem bądź śniegiem. Typowa parka jest dosyć długa (zazwyczaj z linią poniżej pośladków), a jej cechy charakterystyczne to duży kaptur (w większości przypadków obszyty futrzanym wykończeniem), i sznurek na wysokości talii. Ten rodzaj kurtki doskonale sprawdza się w codziennych i sportowych stylizacjach.

Harringtonka

Harringtonka to kurtka męska przejściowa, która sprawdzi się przede wszystkim w okresie jesiennym. Jest to kurtka krótka, która dodatkowo posiada ściągacze zlokalizowane na dole oraz w na rękawach. Typowymi cechami harringtonki są skośne kieszenie oraz kołnierz w formie stójki. Klasyczne modele tej kurtki są zazwyczaj bawełniane lub dodatkowo uzupełniane domieszką poliestru.

Dwurzędówka

Kurtka dwurzędowa to jeden z najpopularniejszych modeli ostatnich lat. I trudno się temu dziwić, gdyż jest to model niezwykle prosty, jednolity pod względem kolorystycznym oraz pozbawiony wszelkich dodatkowych ozdobników (na przykład w postaci przeszyć). Typowa dwurzędówka charakteryzuje się wysokim kołnierzem, szerokimi klapami, dwiema kieszeniami oraz dwoma rzędami dużych guzików (najczęściej metalowych). Kurtka dwurzędowa jest niezwykle stylowa. A jej ponadczasowy charakter sprawia, iż powinna stać się obowiązkowym elementem męskiej garderoby.

Wymienione wyżej rodzaje kurtek oczywiście nie wyczerpują listy męskiej odzieży wierzchniej. Wśród popularnych i bardzo lubianych modeli można też wymienić ponadczasową i uniwersalną budrysówkę, przeciwdeszczowy prochowiec, stylowy trencz czy niezwykle elegancką dyplomatkę. Każda z nich posiada swoje charakterystyczne cechy, które wyróżniają je spośród innych męskich kurtek. Jedno jest pewne – rynek mody męskiej oferuje tak wiele fasonów i krojów kurtek, iż każdy przedstawiciel męskiego świata znajdzie coś odpowiedniego dla siebie (i to zarówno pod względem preferencji, jak i okoliczności). I chociaż moda męska ulega stałym zmianom i przeobrażeniom, to jednak istnieje kilka uniwersalnych kurtek męskich, które sprawdzą się bez względu na obowiązujący trend.

Prowadzisz butik odzieżowy i chcesz poszerzyć swoją ofertę o modne kurtki męskie, które na pewno spodobają się wszystkim Twoim klientom? Żaden problem! Właśnie takie, a do tego w przystępnych cenach kupisz na Factoryprice.eu. Jest to najlepsza hurtownia kurtek męskich, która na pewno spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Zarejestruj się i przekonaj się o tym sam!